NOWOŚCI ANTAR

2352 Orteza lędźwiowo-krzyżowa
2018-02-20

CHARAKTERYSTYKA

Sztywne i stabilne 15-centymetrowe panele lędźwiowe ukierunkowują siłę stabilizującą wzdłuż kręgów lędźwiowych (L1-5) oraz po bokach, chroniąc przed nadmiernym ruchem poprzecznym i obrotowym.

Obszar wspierający wkładki lędźwiowej sięga od odcinka lędźwiowego kręgosłupa (L1-5) do kości krzyżowej, oraz wzdłuż mięśni boków na wysokości talii. W trakcie wydłużania tułowia lub zginania tułowia na boki wkładki uginają się lekko nie dopuszczając w ten sposób do dotknięcia pośladków przez panel lędźwiowy i zwiększając komfort użytkowania stabilizatora.

Opierający się na kręgosłupie i miednicy podwójny system dociągaczy umożliwia osobną regulację – dociągacz prawy odpowiada za górną część paneli, a dociągacz lewy za część dolną. Dociągacze pozwalają na lepsze dopasowanie obu paneli do odcinka lędźwiowego kręgosłupa i do obszaru miednicy, dzięki czemu stabilizator zapewnia lepsze pokrycie i wsparcie.

Wykonany z swobodnie oddychającej siateczki pas ma lekką, otwartą budowę sprzyjającą usuwaniu ciepła i potu przez otwory w materiale.

Łatwa w użytkowaniu budowa kieszeniowa pozwala na bezproblemowe dopasowanie stopnia obcisłości za pomocą obu końcówek paska pozwalając tym samym zwiększyć stopień pokrycia i stabilność pasa.

Wykorzystywana do stabilizacji okolicy lędźwiowej w przypadku niestabilności, po zabiegach operacyjnych, w trakcie doleczania po zabiegach neurochirurgicznych i ortopedycznych – w profilaktyce ponownych urazów, przeciążeń oraz wad wrodzonych odcinka lędźwiowego kręgosłupa

W celu dopasowania odpowiedniego rozmiaru należy zmierzyć odwód wokół talii:

S: 61,6 – 79,4 cm

M: 79,4 – 89,5 cm

L: 89,5 – 99,7 cm

XL: 99,7 – 109,9 cm

Producent: Antar SP. J. Podmiot prowadzący reklamę : Antar SP. J 

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.